MENÜ
XETMA VOLLENWEIDER

Xetma Vollenweider markası, 300 yılı aşkın tecrübeleri bulunan, kuru terbiye hatlarında uzmanlaşan iki firmanın: Gematex Textilveredlungsmaschinen GmbH (Almanya) ve Sam. Vollenweider AG (İsviçre)’nin, 2000 yılında birleşmesiyle oluşmuştur.

 

TIRAŞ – XS
-Xetma Vollenweider, 120 yılın üzerinde, tıraş konusunda Dünya çapında yüksek kalite, güvenilirlik ve dayanıklılığıyla bir sembol haline gelmiştir.
-Her tür dokuma, yuvarlak ve raşel örme ve non-woven tıraşı
-Xetma Vollenweider Ağır İşler için Tıraş Üniteleri®; yüksek performans ve yoğun havlı ağır malzemelerde bile hassasiyet
-0.02mm hassasiyet ile Xetma tıraş sistemleri rakiplerine göre gözle görülür derecede hassastır.
-Özgün tıraş ünitesi tasarımı sayesinde, en iyi tıraş sonuçları – uzun ömürlü
-Tıraş silindirindeki özel rulmanlar sayesinde, ses yüksek oranda önlenir ve bıçak tutuşu sayesinde maksimum çalışma hassasiyeti garanti edilir.
-6 kafaya kadar, 2 taraflı tıraş hatları yüksek süratte tıraş imkanı sunmaktadır.

ŞARDON – XR
FARKLI ŞARDON SİLİNDİR ROTASYONLARI
1:1 oranında geleneksel “hav yönüne/hav yönüne ters” çalışma prosedürleri ya da sadece “hav yönüne ya da hav yönüne ters hareket eden silindirler ile gerçekleşen şardonlama işleminin yanı sıra, farklı oranlarda “hav yönüne/hav yönüne ters” çalışma sistemine göre hareket eden silindirler ile şardon teknolojisini geliştirmeye yönelik ilk çalışmayı yapan firma Xetma Vollenweider’dır.
Tamburdaki silindir adedine bağlı olarak, “hav yönüne/hav yönüne ters” silindir adet oranları 1:2, 1:3 ya da 1:4 olabilmektedir.
Hav yönüne ters hareket eden silindirlerin sayısı arttıkça, şardonlamadan sonra havlar daha kısa ve yoğun olmaktadır.
Bu sistem, yoğun şardonlama gerektiren dokuma ve örme ürünlerde yüksek oranda avantaj sağlamaktadır.
Ürüne özel tasarlanan ideal şardon silindir sayısı, daha kısa sürede daha yüksek üretim adetleri sağlamaktadır.

FIRÇA&ZIMPARA – XEB
-Yeni Gül Efekti®, fırça ve zımpara silindirlerinin bir arada çalışması ile karşılaştırılamaz derecede yoğun ve kısa hav ile elde edilmektedir
-Zımpara ve fırça kombinasyonu sayesinde daha yoğun efekt elde edilir ve kumaş yapısındaki gerginlik yok denecek kadar aza indirilmektedir.
-Doğal elyaf ve sentetik malzemelerden dokunmuş çok hafif kumaşlarda hassas efektlere ulaşılır.

KATALOGLAR
ITEMA A9500
30.12.2017 - ITEMA Havajetli Dokuma Tezgahı A9500 için kataloğa tıklayınız.